четвер, 4 січня 2018 р.

Опис системи роботи
 вчителя англійської мови
Марусечко Ірини Петрівни
У сучасному  світі спілкування відіграє важливу роль, оскільки невід’ємною частиною отримання інформації, застосування інформаційних технологій, розвитку творчих здібностей  та самоосвіті. Інтерекція між людьми є основою розвитку світу в цілому, тому я працюю над темою:
«Розвиток комунікативних навичок учнів шляхом використання інтерактивних технологій на уроках англійської мови».
Вважаю, що тема є актуальною, оскільки у сучасному освітньому середовищі якісна організація навчання  з використанням інтерактивні та інформаційно-комунікаційні технології сприяє вихованню учня XXI століття, який може застосувати набуті навички і вміння у конкретній життєвій ситуації. Актуальність проблеми обумовлена кількома аспектами: поєднання корисного і цікавого, навчання і розваги, наочності і інформативності.
При організації інтерактивного навчання намагаюся залучати всіх учнів, заохочувати активність учнів, давати можливість учням самостійність у отриманні знань під час роботи в групах.
Наприклад,  вивчаючи тему   «Професії» з 9 класом, учні отримали завдання: уявіть, що ви представник певної професії,  розкажіть про неї, використовуючи інформацію з картки. Об’єднавшись в малі групи, попередньо  були визначені журналісти, завданням яких було опитати людей різних професій, і кожен учень отримав картку з інформацією про себе ( ім’я/ вік/ професія/ досвід / переваги/недоліки). Учні  активно і жваво обмінювались інформацією.  Виконуючи такі завдання, учні не помічають, як розв’язують і супутні задачі такі, як повторення граматичних навичок говоріння (теперішній або минулий час), розвиток уміння читання й сприймання на слух з метою вилучення загальної, конкретної і детальної інформації.  Дану технологію  в різних інтерпретація використовую при вивченні будь-якої теми  з  учнями молодшої, середньої  чи старшої школи.

понеділок, 23 жовтня 2017 р.

Сценарій свята "День народження Смайлика"

Позакласний захід для першого класу "День народження Смайлика"
https://goo.gl/PnWH6c
презентація у Power Point: https://goo.gl/xfbwcZ

Урок на тему "Харчування"

Тема: Харчування
Підтема: Їжа в Англії
Цілі:
практична - навчити учнів виділяти й ідентифікувати знайомі слова
навчити утримувати пам’яті основний зміст прослуханої
інформації та демонструвати своє розуміння;
навчити розуміти іншомовне мовлення у найбільш типових
ситуаціях основних сфер спілкування;
навчити читати й розуміти текст, який містить окремі
незнайомі елементи;
навчити читати про себе і розуміти текст, містить незначну
кількість незнайомих елементів;
навчити вилучати основну інформацію;
навчити демонструвати своє розуміння прочитаного;
навчити комбінувати на письмі мовленнєві зразки відповідно
до комунікативного наміру на основі логічної схеми;
навчити висловлюватись на письмі з комбінування кількох
зразків писемного мовлення;
навчити висловлювання за аналогією при варіюванні
опор:задається мовна форма;
навчити висловлюватися на основі комбінування кількох
зразків монологічного мовлення з опорою на зразок;
навчити відповідати реплікою на репліку;
навчити стимулювати співрозмовника на висловлювання;
освітня - ознайомити учнів з особливостями повсякденного харчування
жителів англомовних країн;
розвиваюча - розвивати фонематичний слух, увагу, пам'ять та операції
мислення;
виховна - виховати культуру спілкування.
Обладнання: підручник, роздатковий матеріал, ноутбук, проектор .

Хід уроку

I. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1. Привітання і повідомлення теми та мети уроку. Уведення в іншомовну
атмосферу.
T: Good morning! What day is it today?? What date is it today? How are you?
Today we are going to continue to speak on the unit«Nutrition». The topic of today’s
lesson is hidden in these pictures [ SLIDE 1]
T: Look! Who is this person?
P 1 : This is a Queen.
P2: Maybe, it is her meal.
T: Right you are! Today’s topic is “Food in England”. What is there for Queen’s
breakfast? [ SLIDE2]
Warming up
T: The Queen invites for tea in a very polite form. Look at the slide and read.
- Let’s drink tea with some cheese.
- Help yourself, if you please.
T : Mind long sound[i:] in words tea, cheese, please.[ SLIDE 3]
Work in pairs. Imagine that one of you is the Queen and an other her guest. Act it out.
II. Основна частина уроку
1. Активізація знань учнів з теми
T: Let’s revise some other kinds of food you know. We are going to play the game
“Guess the word”. The rules are: one pupil stands with back to this presentation. The
other pupils try to describe it as the clock keeps time. The pupil should guess it before the
buzzer. [ SLIDES 4-9]
T: I see you know a lot about fruits and vegetables, their size, colour and form.
2. Перевірка домашнього завдання
T: What fruits(vegetables) was mentioned in your home exercise?
P1: It is a pear.
P2: It is tomato.

T: you should fill in the gaps with words some/ any. The first pupil fills the gap from the
slide. [ SLIDE 10] The second pupil reds form his exercise-book and explain the choice (
some/ any)
P 1 P 2 P 3 P 4 P …
Three pupils have got individual tasks. Their task was to describe the dish. Your task is
to guess the dish and to find the odd out ingredient.
P1: My favourite dish is very healthy.
There is some cabbage in my dish.
There are some carrots in my dish.
There is some onion in my dish.
There is not any meat in it.
There is some mayonnaise in my dish.
What is it?
Ps … . A vegetable salad.
P2: I eat this dish for breakfast.
There is some milk in my dish.
There is some salt in my dish.
There are some eggs in my dish.
There is some bacon in it.
There isn’t any fish in my dish.
Ps … . Omelette.
P3 : I am crazy about this dish.
There is some bread in my dish.
There is some cheese in my dish.
There isn’t any butter in my dish.
There is some ham in it.
There is some ketchup in my dish.
Ps … . A sandwich.
3. Розвиток вміння аудіювання та письма. Контроль розуміння сприймати на
слух.
Pre-listening

T: Look at the list of words, which of them can English use as traditional English
breakfast? [SLIDE 11]
While-listening
T: Be attentive and try to remember all kinds of food mentioned in the video.
[SLIDE12]
Post –listening
T: Open your copy-books put down the date, Class Work. (учитель роздає завдання)
Now you are going to do the following task: complete the sentences in written form in
your exercise –books. You have got 4 minutes.
HO : Complete the sentences
1. The milkman brings milk to houses … .
2. The usual English breakfast is … .
3. The traditional British breakfast is … .
T: Let’s check it. Exchange your exercise – book with your partner. You can put the
sign “+” if the sentence is correct. You’ve got 2 minutes.
T: Are you sure that everything is correct? Lei’s see. [ SLIDE 12]
4. Фізкультхвилинка
T: You and your hands are tired of writing. Let’s do some exercises.
T: Roll, roll, roll your arms as slowly as you can.
Rub, rub, rub your hands as quickly as you can.
Shake, shake , shake your head as happily as you can.
Blink, blink, blink, blink your eyes as nicely as you can.
5. Удосконалення навичок читання. Розвиток монолоігчного мовлення.
Контроль розуміння прочитаного
T: We get know about English breakfast much.
Pre reading
T: You know the average (середньостатитистичний ) American eats 2000 grams of food
a day. The average Indian eats 600 grams. The average English eats 1000 grams.
While-reading
T: Let’s read the text “English Meals” from your textbooks ( Ex. 4, p. 105). I give you 3
minutes for a silent reading . think, if the statements are true or false ( Ex.5, p. 106).

Post reading
T: To have talk about English meals we should form 3 groups according to the apple you
will choose. The Englishmen say: “One apple a day keeps a doctor a way”.
T: Group “Red Apples will answer the question:
HO: How many meals do the English have?
Group “ Green Apples” will answer the question:
HO: What do the Englishmen have for breakfast?
Group Ecoapple will answer the question:
HO: When do the Englishmen have lunch, dinner, supper?
I give you 3 minutes for this task.
P1, P2, P3 … .
T: you were very attentive and could tell us some important facts about English meals. By
the way, how many letters has the word “breakfast”? Guess.
P1: Eight.
P2: Nine.
T: You are the cleverest . so, I hope you can tell us everything you’ve remembered about
English meals.
P2: - монологічне повідомлення з 5 – 6 речень.
6. Пояснення домашнього завдання
T: your homework is to write about the Ukrainian meals. But before let’s change the
questions and write them into the exercise-books.
For example, how many meals do the Ukrainian have?, etc.
III. Заключна частина уроку
1. Запис домашнього завдання в щоденники. Оцінювання
Your marks for today are… .
2. Підведення підсумків уроку.
T: We’ve done a lot of work today. What task was the most interesting/difficult/boring?
Thank you for you work.

також до уроку створено презентацію:
https://goo.gl/BLpzog

субота, 21 жовтня 2017 р.


Шкільний вчитель нового покоління


Відбувся навчальний захід у рамках спільної програми Міністерства Освіти і Науки України і British Council-
"Шкільний вчитель нового покоління", колектив учасників підготував фотопрезентацію (посилання на Google Диск):
https://goo.gl/rzFwjo